Konsultacje społeczne w Muzeum Ceramiki

W dniu 19.02.2020 roku w Muzeum Ceramiki odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu „Polska i Norwegia na Europejskim Szlaku Ceramiki: włączenie Bolesławca i Porsgrunn do międzynarodowej sieci współpracy miast o tradycjach ceramicznych”, którego partnerami będą Telemark Museum (Norwegia) oraz Gmina Miejska Bolesławiec i Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Celem spotkania była prezentacja oferty kulturalnej i działań planowanych w ramach projektu oraz dyskusja społeczna nad przedstawioną ofertą. Konsultacje zgromadziły wielu zainteresowanych mieszkańców miasta. Wśród ponad 80 osób znaleźli się przedstawiciele: stowarzyszeń kolekcjonerskich, firm ceramicznych, instytucji państwowych, stowarzyszeń reemigrantów, miejskich instytucji kultury, stowarzyszeń senioralnych, szkół podstawowych i średnich, związków zawodowych, mediów oraz przedstawiciele Rady Miasta Bolesławiec i Młodzieżowej Rady Miasta Bolesławiec, a także artyści bolesławieccy. Spotkanie stanowiło pierwszy etap, prowadzonych przez Instytut Badawczy IPC z Wrocławia, badań dotyczących przyszłej oferty kulturalnej Muzeum Ceramiki, skierowanej do mieszkańców oraz turystów. Kolejnym etapem konsultacji, będzie przeprowadzenie badań terenowych. Serdecznie dziękujemy za tak liczną obecność w odpowiedzi na skierowane do Państwa zaproszenie w formie elektronicznej i tradycyjnej. Dziękujemy Państwu za aktywne uczestnictwo i kreatywne pomysły, a także za wsparcie działań Muzeum Ceramiki w budowaniu atrakcyjnej oferty kulturalnej. Raport z konsultacji społecznych, uwzględniający zgłoszone podczas spotkania wnioski i postulaty, zostanie upubliczniony po zakończeniu badań terenowych.