10. Doroczna Wystawa SF „Camera”

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza do obejrzenia nowej wystawy czasowej prezentującej prace bolesławieckiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ w 2020 r. przypada jubileusz 10-lecia działalności stowarzyszenia. Na wystawie swoje zdjęcia prezentują: Joanna Bruździńska, Jarosław Cembrowicz, Iwona Champlewska, Magdalena Gałkiewicz, Krzysztof Jędrzejczyk, Agnieszka Karczmarz, Paweł Kijewski, Rafał Klimek, Magdalena Konieczna, Krzysztof Łukasiewicz, Grzegorz Matoryn, Katarzyna Matoryn, Jerzy Paluszczyszyn, Robert Paluszczyszyn, Andrzej Pękała, Maciej Piwowarczyk, Robert Pomichter, Urszula Popielarz, Piotr Sadowski, Grzegorz Sidorowicz, Artur Skrzela, Janusz Wilk, Bartosz Witaszczyk, Dominika Zajączkowska.

SF „Camera” skupia obecnie około 50 pasjonatów fotografii. Głównym celem stowarzyszenia jest upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki, popularyzacja wiedzy o fotografii, rozwijanie umiejętności i inspirowanie członków do twórczych działań. Od początku funkcjonowania członkowie organizują doroczne plenery fotograficzne (krajowe i zagraniczne), ich efekty prezentują na wystawach indywidualnych i grupowych. Stowarzyszenie organizuje cykliczne i tematyczne konkursy oraz otwarte spotkania miłośników fotografii, prelekcje i warsztaty, propagując między innymi zapomniane techniki wykonywania fotografii. Członkowie stowarzyszenia biorą również udział w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, gdzie nierzadko zdobywają główne nagrody.

Wystawę można oglądać w terminie 18.06.-09.08.2020 r. W okresie wakacyjnym wstęp na wystawę dla dzieci i młodzieży szkolnej będzie bezpłatny.

W czerwcu 2020 r. przypada 10. rocznica powstania bolesławieckiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Camera”. Tradycją już stała się prezentacja działalności stowarzyszenia podczas dorocznych wystaw w Muzeum Ceramiki. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy wystawa przyjęła formę wirtualną – udostępniono ją w Internecie jako film. Swoje prace pokazują w nim: Paweł Brzezicki, Jarosław Cembrowicz, Magda Gałkiewicz, Stanisław Graczyk, Krzysztof Jędrzejczyk, Agnieszka Karczmarz, Paweł Kijewski, Krzysztof Łukasiewicz, Jerzy Paluszczyszyn, Andrzej Pękała, Maciej Piwowarczyk, Urszula Popielarz i Grzegorz Sidorowicz. Świat widziany przez obiektyw aparatu zaskakuje różnorodnością: ciekawym detalem, pięknym krajobrazem albo oryginalnym portretem. Zapraszamy do obejrzenia wystawy: link do filmu

W czasie 10 lat działalności stowarzyszenie zrealizowało wiele inicjatyw kulturalnych. Od początku funkcjonowania organizuje doroczne plenery fotograficzne (krajowe i zagraniczne), których efekty można zobaczyć na corocznych wystawach. Członkowie stowarzyszenia prezentują swój dorobek także na innych wystawach – indywidualnych i zbiorowych. “Camera” aktywizuje również lokalnych miłośników fotografii, zapraszając ich do uczestnictwa w konkursach, zarówno cyklicznych, jak i okazjonalnych, tematycznych. Realizuje otwarte spotkania miłośników fotografii, prelekcje i warsztaty, propagując między innymi zapomniane techniki fotograficzne. Wreszcie członkowie stowarzyszenia biorą udział w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, gdzie nierzadko zdobywają główne nagrody.

Na kolejne lata działalności życzymy nowych twórczych pomysłów, realizacji ciekawych projektów i kolejnych sukcesów!